ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Зборова розпочала свою освітню діяльність 1 вересня 1985 року.

Будівля школи є типовою і розрахована на 1180 учнів. Кількість класів-комплектів— 23. У школі працює 4 групи продовженого дня (120 дітей). За 35 років існування школи 2959 учнів отримали базову освіту, 1716 — повну середню, а 304 учні були нагороджені золотими та срібними медалями.

Поряд зі школою розташований великий спортивний комплекс, до якого входять: футбольне і міні-футбольне поле, волейбольний, гандбольний, баскетбольний майданчики, спортивні споруди.

Вихованці даного навчального закладу постійно ставали переможцями або призерами районних спортивних змагань. У 2019/2020 навчальному році школа стала володарем "Золотого Кубка" в загальному заліку спортивних змагань учнівської молоді району. Учні школи зайняли перше місце за підсумками ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з базових навчальних дисциплін тане одноразово ставали переможцями і призерами ІІІ та IV етапу, а також мистецьких та творчих конкурсів різних рівнів у 2019/2020 навчальному році. У період з 16 по 25 липня 2010 р. рій «Чайка» брав участь у Всеукраїнському зльоті учасників дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва в селі Осій Закарпатської області та завоював чотири кубки (за три третіх місця і одне друге) і посів у неофіційному командному заліку загальне третє місце, пропустивши вперед учнів військових ліцеїв з Волині і Полтавщини. З 07.08 по 26.08.2016р. в м. Одеса на території табору "Молода Гвардія" відбувався ІІІ Всеукраїнський етап гри "Сокіл" ("Джура") "Джура-2016: Хаджебейська Січ". Учні ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Зборова, які представляли Тернопільщину на цих змаганнях, зуміли здобути перемогу та посіли І-місце у виді "Спортивне орієнтування в таборі" та за рівною кількістю балів тільки за додатковими показниками поступилися своїм суперникам та посіли ІІ-місце в стрільбі з пневматичної гвинтівки, за що були нагороджені кубком. З 14 по 24 серпня 2017 року у селищі Ватутіне поблизу Харкова проходив ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Слобідська Січ», в якому учні школи були за крок від нагород у змаганнях «Рятівник» і «Смуга перешкод». Четвертий результат - у конкурсі «Добре діло».

З 5 по 15 липня 2019 року учні школи зайняли третє місце у III етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» в стрільбі з пневматичної гвинтівки, яка проходила у місті Дніпро.

За підсумками результатів ЗНО у 2018 році школа увійшла в топ-200 шкіл України з української мови (вчитель Назар О.П.) та історії України (вчитель Лис Є.Є.)

Педагогічний колектив школи налічує 55 педагогічних працівників. У тому числі зі званнями:

· Вчителі методисти — 8

· Старші вчителі — 30

· Провідний бібліотекар — 1

· Учителі вищої категорії — 42

· Учителі І категорії — 2

· Учителі ІІ категорії — 2

· Спеціаліст —12

Кількість навчальних кабінетів— 17. Комбінована майстерня— 1.

Книжковий фонд:

· усього— 25 935

· підручників— 10 937

У школі працює 5 гуртків: гурток загальної фізичної підготовки з елементами спортивних ігор (баскетболу), "Юний рятувальник", "Джура", вокальний, мовно-літературний "Магія слова", мовознавчий "Культура мовлення та спілкування"

До освітніх послуг учнів:

· Актовий зал

· Спортивний зал (для 5-11 кл.)

· Малий спортивний зал (для 1-4 кл.)

· Спортивний майданчик

· Стрілецький тир

· Комп'ютерний клас

· Медичний кабінет

· Логопедичний кабінет

· Кабінет практичного психолога і соціального педагога

· Їдальня

Діють команди:

· ЮІР «Автостоп»

· ДЮПР «Жаринка»

· КВК «Евклід»

· рій «Чайка»

· рій «Блискавиця»

· рій «Алатир»

Наші традиції

В школі діє учнівське самоврядування – організація життя дитячого колективу, яке сприяє виробленню в учнів почуття господаря в ньому.

Традиції школи:– Свято Першого Дзвоника.– Свято Осені.– Панна школи.– Новорічна вистава для старшокласників.– Вечір-зустріч з випускниками школи.– Першоквітнева Гуморина.– День вишиванки і конкурс на краще оформлення класного приміщення в національному стилі.– Випуск шкільного сатирично-гумористичного кіножурналу «Шалапути».

У школі проходить багато заходів та свят. Сформовані свої традиції. Познайомтесь з ними.

1 ВЕРЕСНЯ

Зустріч зі школою, вчителями, друзями. На це свято приходить багато гостей. Звучать привітання, виступи учителів, батьків, гостей. Лунає перший дзвоник і починається навчальний рік.

ДЕНЬ ВЧИТЕЛЯ

Традиційний концерт - подарунок вчителям, який готують всі учні, виставка композицій "Золота осінь".

ПРОЩАВАЙ БУКВАРИК

Свято для першокласників. Це традиційне, сімейне свято, на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником - Буквариком. До цього свята готуються всі: першокласники показують чому вони навчилися та представляють веселу Абетку; старшокласники вітають молодших школярів та розповідають про нових друзів - підручники Читанка, Рідна мова. Батьки пишаються своїми дітьми та фіксують це свято на фотоплівку для історії.

ПЛАНЕТА ДРУЗІВ

В жовтні 2001 року, відзначаючи пам'ятну дату ООН "День організації об'єднаних націй", вчителі англійської мови, разом з учнями початкових класів провели свято "Планета друзів".

Вивчаючи англійську мову на протязі трьох років, третьокласники познайомились з географічним положенням, державними символами, здобутками, досягненнями, традиціями та культурою англомовних країн.

На святі широко були представлені звичаї, історія, дозвілля, мода, інсценівка творів літератури країн Канади, Англії, Шотландії, США. Учні залюбки виконували традиційні танці, співали пісні. Традиційно в підготовці та проведенні позакласних заходів брали активну участь і батьки.

НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ

Це найдовгоочікуваніше та найулюбленіше свято. Для молодших школярів проводиться веселий бал-маскарад, на якому діти співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки.

А старшокласники готують святковий концерт "Всі зірки - до нас на Новий Рік!", після якого розважаються на дискотеці.

А на наступний день - настають зимові канікули.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Лунає величний Гімн України, вноситься Державний Прапор України і звучать теплі і добрі слова привітань гостей, вчителів, батьків. На цьому святі кращі учні нагороджуються Грамотами, Дипломами за участь в олімпіадах, в роботі МАН, в шкільному житті.

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР

Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, закінчилися випускні іспити і ось він - довгоочікуваний випускний вечір. Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор школи, учителі, батьки. Потім розпочинається остання шкільна дискотека, після якої випускники ідуть зустрічати світанок свого нового дорослого життя.

Кiлькiсть переглядiв: 322