ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Зборова розпочала свою освітню діяльність 1 вересня 1985 року.

Будівля школи є типовою і розрахована на 1180 учнів. Кількість класів-комплектів— 23. У школі працює 4 групи продовженого дня (120 дітей). За 35 років існування школи 2959 учнів отримали базову освіту, 1716 — повну середню, а 304 учні були нагороджені золотими та срібними медалями.

Поряд зі школою розташований великий спортивний комплекс, до якого входять: футбольне і міні-футбольне поле, волейбольний, гандбольний, баскетбольний майданчики, спортивні споруди.

Вихованці даного навчального закладу постійно ставали переможцями або призерами районних спортивних змагань. У 2019/2020 навчальному році школа стала володарем "Золотого Кубка" в загальному заліку спортивних змагань учнівської молоді району. Учні школи зайняли перше місце за підсумками ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з базових навчальних дисциплін тане одноразово ставали переможцями і призерами ІІІ та IV етапу, а також мистецьких та творчих конкурсів різних рівнів у 2019/2020 навчальному році. У період з 16 по 25 липня 2010 р. рій «Чайка» брав участь у Всеукраїнському зльоті учасників дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Українського козацтва в селі Осій Закарпатської області та завоював чотири кубки (за три третіх місця і одне друге) і посів у неофіційному командному заліку загальне третє місце, пропустивши вперед учнів військових ліцеїв з Волині і Полтавщини. З 07.08 по 26.08.2016р. в м. Одеса на території табору "Молода Гвардія" відбувався ІІІ Всеукраїнський етап гри "Сокіл" ("Джура") "Джура-2016: Хаджебейська Січ". Учні ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Зборова, які представляли Тернопільщину на цих змаганнях, зуміли здобути перемогу та посіли І-місце у виді "Спортивне орієнтування в таборі" та за рівною кількістю балів тільки за додатковими показниками поступилися своїм суперникам та посіли ІІ-місце в стрільбі з пневматичної гвинтівки, за що були нагороджені кубком. З 14 по 24 серпня 2017 року у селищі Ватутіне поблизу Харкова проходив ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Слобідська Січ», в якому учні школи були за крок від нагород у змаганнях «Рятівник» і «Смуга перешкод». Четвертий результат - у конкурсі «Добре діло».

З 5 по 15 липня 2019 року учні школи зайняли третє місце у III етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» в стрільбі з пневматичної гвинтівки, яка проходила у місті Дніпро.

За підсумками результатів ЗНО у 2018 році школа увійшла в топ-200 шкіл України з української мови (вчитель Назар О.П.) та історії України (вчитель Лис Є.Є.)

Педагогічний колектив школи налічує 55 педагогічних працівників. У тому числі зі званнями:

· Вчителі методисти — 8

· Старші вчителі — 30

· Провідний бібліотекар — 1

· Учителі вищої категорії — 42

· Учителі І категорії — 2

· Учителі ІІ категорії — 2

· Спеціаліст —12

Кількість навчальних кабінетів— 17. Комбінована майстерня— 1.

Книжковий фонд:

· усього— 25 935

· підручників— 10 937

У школі працює 5 гуртків: гурток загальної фізичної підготовки з елементами спортивних ігор (баскетболу), "Юний рятувальник", "Джура", вокальний, мовно-літературний "Магія слова", мовознавчий "Культура мовлення та спілкування"

До освітніх послуг учнів:

· Актовий зал

· Спортивний зал (для 5-11 кл.)

· Малий спортивний зал (для 1-4 кл.)

· Спортивний майданчик

· Стрілецький тир

· Комп'ютерний клас

· Медичний кабінет

· Логопедичний кабінет

· Кабінет практичного психолога і соціального педагога

· Їдальня

Діють команди і учнівські об'єднання:

ЛКЛ (Ліга Класних Лідерів)

Шкільна кіностудія "Шалапути-фільм"

Волонтерський загін "Небайдужі"

Агітбригада "Сіркові онуки"

"Богунова шабля"

· ЮІР «Автостоп»

· ДЮПР «Жаринка»

· КВК «Евклід»

· рій соколів «Чайка»

- рій джур "Алатир"

· рій новаків «Блискавиця»

Наші традиції

Свято Першого Дзвоника.– Свято Осені.– День Вчителя - Свято Покрови - Панна школи - Андріївські вечорниці – Свято Миколая – Велика новорічна вистава - Вечір-зустріч з випускниками школи.– Першоквітнева Гуморина.– Шевечнкові дні - День вишиванки.– Свято Останнього Дзвоника - Випускний вечір.

Кiлькiсть переглядiв: 692